041/ 578 406

info@jogij.si

Hrana je nekaj kar ima mojo pozornost že skoraj dve desetletji. Ne samo s strani užitka, ampak bolj s strani vpliva na moje telo, življenje.

Raziskujem kako hrana vpliva na mojo športno aktivnost, pa na koncentracijo oz. um, spanje ipd. Vse je povezano in tako sem spoznala, da hrana vpliva tudi na moje psihično počutje.

Tu sem se ustavila in spustila v globino.

Ni dvoma, izbor hrane močno vpliva na kvaliteto in dolžino našega življenja. Hrana vpliva na nas! To ni samo moja ugotovitev, to dokazujejo množične, starejše in novejšega datuma, raziskave.

Dejstvo pa je, da nekaj še močneje vpliva na naše zdravje, življenja. Nekaj kar povzroča še več bolezenskih stanj, ločitve, …, zaradi tega ljudje celo predčasno končajo svoja življenja.

To je tisto nekaj kar ne ješ ti, ampak jé tebe!

Vsi imamo skrbi, včasih večje, drugič manjše. Tu smo vsi na istem. Različni pa smo si v soočanju z njimi.

Sama sem se dolgo obdobje soočala z njimi tako, da sem udarjala na prvo žogo, brez dlake na jeziku ipd. Močne udarce sem prejemala nazaj, se pobirala in nadaljevala v istem tempu. 🙈

Dokler me ni naučilo življenje … ✨

Vse je v tebi, draga Anja. Zunanji svet je samo ogledalo!

Zato sedaj rešujem stvari sama s sabo, v tišini. Načeloma. Imeti moža, ki prisluhne je tudi neprecenljivega pomena. 🙏 Nikoli, zares nikoli pa ne pustim stvari stati. Kopljem in kopljem, globje in globje v sebi dokler zopet ne začutim miru. 💓

Skrbi, sovraštva, jeza, strah in podobna težka čustva so tam z razlogom. Dajejo priložnost za rast.

Seveda pa vedno obstaja druga možnost …

Lahko vse skupaj prezreš. Se zamotiš s hrano, pijačo, delom, ekranom …

Čas mine tako ali drugače. 😉

Mogoče zavestno res potlačiš stvar in jo nekam odložiš, ampak podzavest se s tem ukvarja dalje … ☝️

Energija se ustavlja oz. nam celo odteka zaradi nerešenih stvari, v konfliktnih odnosih ipd. V telesu nastajajo napetosti, blokira se življenjska energija …

Če to, kar nas grize, poimenujemo z eno besedo bi rekla, da govorimo o skrbeh. Ta pa so tesno povezana s stresom in tesnobo.

Sta ti poznana? Veš tisto, ki ti ne da spati, tisto zaradi česar si grizeš nohte, ne uzivaš v sprehodu v hrib, ampak se do vrha ženeš za rezultatom ali pa samo posedaš in izgubljaš čas, ni volje, kadiš, piješ alkohol, ne moreš biti pri miru, čas v samosti je trpljenje, ko sediš cepetaš z nogami, kar naprej preverjaš telefon ipd.

S takšnimi dejanji nas telo prosi, da ga osvobodimo. 🙏

Če človek le malo spusti svoj ego je tako enostavno reči: “Oprosti!”.

Če človek vzame življenje v svoje roke, naredi plan in zaviha rokave, z malo truda napiše diplomo in zaključi šopanje!

Ko se človek zaupa pravi osebi, hitro razširi obzorje in uvidi možne rešitve …

Lepota življenja ni v kratkotrajnih užitkih, tekmovanju, posedanju pred ekranom, kupčkanju in nakupovanju!

Življenje najde smisel, ko se stvari lotimo, ko delujemo! 💓

Vsak v svojem tempu, po svojih zmožnostih.

Včasih pa naredimo najboljše in največ za svoje zdravje, ko vse spustimo, se ustavimo in kvalitetno pogovorimo s samim seboj. 🧘‍♀️🧘‍♂️

Priporočene vsebine